Ona Baranauskienė: Skirtumas tarp puslapio versijų

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
Jump to navigation Jump to search
S (MKE-Robotas pervadino puslapį Baranauskienė Ona į Ona Baranauskienė: vp)
 
(nerodoma 5 tarpinės versijos, sukurtos vieno naudotojo)
1 eilutė: 1 eilutė:
'''BARANAUSKIENĖ ONA''', mokytoja
'''BARANAUSKIENĖ-LŪŽAITĖ ONA''', mokytoja.


Baigusi Akmenės pradžios mokyklos keturis skyrius, 1914 m. įstojo į [[Mažeikių prekybos mokykla|Mažeikių prekybos mokyklos]] (tada vadinosi Muravjovskaja šestiklassnaja targovoja škola" šios mokyklos antrą klasę. 1915 m. su tėvais pasitraukė į Rusiją, Černigovo mietą, kuriame baigė keturias gimnazijos klases. 1918 m. rudenį grįžo į Lietuvą. 1919 m. rugsėjo mėn. paskirta dirbti Žardelių pradinėje mokykloje (Papilės valsč.), po dviejų metų dirbo Akmenėje, o dar po metų - Leckavos prad. m-kloje. 1923 m. įstojo į Mažeikių gimnazijos penktą klasę, kurioje mokėsi iki pietų, o po pietų dirbo mokytoja pradinėje mokykloje įsikūriusioje špitolės salėje (žr. [[Mažeikių Saulės mokykla]]). Baigusi šešias gimnazijos klases įstojo į Kauno „Saulės" mokytojų seminarijos trečią kursą ir 1927 m. baigusi čia keturis kursus parvyko vėl į Mažeikius ir buvo paskirta [[Mažeikių Tumo-Vaižganto pradžios mokykla|pradžios mokyklos Nr. 1]] vedėja. Šiai mokyklai vadovavo keturis metus, 1931 m. ištekėjo ir perėjo į vyro vadovaujamą Mažeikių pradžios mokyklą Nr. 2, įsikūrusią Klaipėdos g. 3. ir čia išdirbo iki 1944 m. 1945 m. iš Mažeikių išvyko.  
Baigusi Akmenės pradžios mokyklos keturis skyrius, 1914 m. įstojo į [[Mažeikių prekybos mokykla|Mažeikių prekybos mokyklos]] (tada vadinosi Muravjovskaja šestiklassnaja targovoja škola") šios mokyklos antrą klasę. 1915 m. su tėvais pasitraukė į Rusiją, Černigovo mietą, kuriame baigė keturias gimnazijos klases. 1918 m. rudenį grįžo į Lietuvą. 1919 m. rugsėjo mėn. paskirta dirbti Žardelių pradinėje mokykloje (Papilės valsč.), po dviejų metų dirbo Akmenėje, o dar po metų - Leckavos prad. m-kloje. 1923 m. įstojo į Mažeikių gimnazijos penktą klasę, kurioje mokėsi iki pietų, o po pietų dirbo mokytoja pradinėje mokykloje įsikūriusioje špitolės salėje (žr. [[Mažeikių Saulės mokykla]]). Baigusi šešias gimnazijos klases įstojo į Kauno „Saulės" mokytojų seminarijos trečią kursą ir 1927 m. baigusi čia keturis kursus parvyko vėl į Mažeikius ir buvo paskirta [[Mažeikių Tumo-Vaižganto pradžios mokykla|pradžios mokyklos Nr. 1]] vedėja. Šiai mokyklai vadovavo keturis metus, 1931 m. ištekėjo ir perėjo į [[Baranauskas Petras|vyro]] vadovaujamą [[Mažeikių pradžios mokykla Nr.2|Mažeikių pradžios mokyklą Nr. 2]], įsikūrusią Klaipėdos g. 3. ir čia išdirbo iki 1944 m. 1945 m. iš Mažeikių išvyko.  


== Šaltiniai ==
== Šaltiniai ==

Dabartinė 23:49, 30 lapkričio 2013 versija

BARANAUSKIENĖ-LŪŽAITĖ ONA, mokytoja.

Baigusi Akmenės pradžios mokyklos keturis skyrius, 1914 m. įstojo į Mažeikių prekybos mokyklos (tada vadinosi Muravjovskaja šestiklassnaja targovoja škola") šios mokyklos antrą klasę. 1915 m. su tėvais pasitraukė į Rusiją, Černigovo mietą, kuriame baigė keturias gimnazijos klases. 1918 m. rudenį grįžo į Lietuvą. 1919 m. rugsėjo mėn. paskirta dirbti Žardelių pradinėje mokykloje (Papilės valsč.), po dviejų metų dirbo Akmenėje, o dar po metų - Leckavos prad. m-kloje. 1923 m. įstojo į Mažeikių gimnazijos penktą klasę, kurioje mokėsi iki pietų, o po pietų dirbo mokytoja pradinėje mokykloje įsikūriusioje špitolės salėje (žr. Mažeikių Saulės mokykla). Baigusi šešias gimnazijos klases įstojo į Kauno „Saulės" mokytojų seminarijos trečią kursą ir 1927 m. baigusi čia keturis kursus parvyko vėl į Mažeikius ir buvo paskirta pradžios mokyklos Nr. 1 vedėja. Šiai mokyklai vadovavo keturis metus, 1931 m. ištekėjo ir perėjo į vyro vadovaujamą Mažeikių pradžios mokyklą Nr. 2, įsikūrusią Klaipėdos g. 3. ir čia išdirbo iki 1944 m. 1945 m. iš Mažeikių išvyko.

Šaltiniai

  • Pedagogai - mūsų švyturiai (kraštotyrinė medžiaga apie mokytojus. - Mažeikiai, 1997. - P. 221-224.