Paulius Mylė

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
Peršokti į: navigaciją, paieška

PAULIUS MYLĖ (g. 1969-09-11 Mažeikių r., Dautarų k.), Mažeikių raj. savivaldybės kultūros centro Meno padalinio vadovas, Juozo Vaičkaus Skrajojamojo teatro aktorius, Mažeikių rajono savivaldybės garbės pilietis (2020 m.).

Nuo 1974 m. gyvena Viekšniuose. 1988 m. baigęs Viekšnių vidurinę mokyklą įstojo į Lietuvos muzikos akademijos Klaipėdos fakultetą. Kaip analitinių gebėjimų aktorius jis jau pastebėtas mokykliniuose renginiuose, vėliau tai dar labiau išryškėjo studijų metais.

1993 m. baigęs studijas pradėjo dirbti Savivaldybės kultūros centre Liaudies teatro pastatyminės dalies vedėju, renginių organizatoriumi, renginių režisieriumi, o nuo 2011 m. pradėjo eiti Meno padalinio vadovo pareigas. Jis yra vyriausiasis pagrindinių miesto švenčių režisierius. Sudarydamas programų scenarijus, P. Mylė ypatingą dėmesį skiria lietuvių kalbai ir jos raiškai tiek turinio, tiek formos atžvilgiu. Visuose masiniuose rajono renginiuose, valstybinių švenčių, įsimintinų datų minėjimų programose profesionaliai jungia įvairias meno formas su saviveiklinio teatro elementais. Kaip aktorius ir režisierius yra pavyzdys ne tik kultūros darbuotojams, bet ir jaunajai kartai, kurią įjungia į renginius, temines kompozicijas, patiki įvairias užduotis. Bendradarbiauja su rajone veikiančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis, kultūros, švietimo įstaigomis.

Būdamas Meno padalinio vadovu, P. Mylė geba suderinti savo tiesiogines pareigas su Juozo Vaičkaus Skrajojamojo teatro veikla. Kaip aktorius yra įvairiaplanių vaidmenų atlikėjas, scenoje gebantis kurti tinkamą trupės atmosferą. Yra sukūręs ne vieną dešimtį vaidmenų, išsiskiriančių tiek teatrine, tiek literatūrine forma ir turiniu. Vienas ryškiausių pagrindinių vaidmenų – Karolio Voitylos dramoje „Jobas“.

P. Mylė 2006 m. išrinktas geriausiu kultūros darbuotoju Telšių apskrityje, 2017 m. Lietuvos nacionalinio kultūros centro pripažintas ir nominuotas ryškiausiu sezono aktoriumi, 2019 m. apdovanotas medaliu Sedos kautynėms atminti. 2020-02-16 už aktyvią kultūrinę bei meninę veiklą, bendruomeniškumo skatinimą, tautiškumo puoselėjimą, pagarbą savam kraštui, jo istorijai ir kraštiečiams suteiktas Mažeikių rajono savivaldybės garbės piliečio vardas bei įteiktos jo regalijos.