Vytis

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
Peršokti į: navigaciją, paieška

„VYTIS", Mažeikių karatė klubas „Vytis", pirmasis karate Do Shotokan stliaus klubas Mažeikiuose, Pavasario g. 53. Klubo prezidentas Vidmantas Butnorius. 30 narių.

1989-07-28 įkūrė Vidmantas Butnorius, Vytautas Bergmans, Henrikas Gedgaudas - Trockis. Pirmasis klubo „Vytis" prezidentas - Vidmantas Macevičius. 1990-06-18 klubo vadovu ir prezidentu buvo išrinktas Vidmantas Butnorius. Pirmieji klubo mokytojai ir kuratoriai Čekijos Respublikos karatė meistrai: 6 dan Jan Pitlik ir 5 dan Blanka Pitlikova. Klubo „Vytis" mokytojai pastoviai kelia savo meistriškumą įvairiuose Shotokan stiliaus seminaruose, kurių vieną iš jų veda 8 Dan karatė meistras Kenneth Funakoshi. Klubas kiekvienais metais savo narių žinių gilinimui ir egzaminavimui kviečia pasaulyje karatė Do Shotokan meistrą 9 dan Sadashige Kato (Japonija), kuris visada apsitoja Mažeikiuose. Į S. kato seminarus susirenka ne tik Lietuvos šio stiliaus karatekos, bet ir Estijos, latvijos, Rusijos ir kitų šalių karatekos.

1989 m. klubas Mažeikių mieste organizavo pirmąjį tarptautinį ušu festivalį, propoguojantį rytų kovos menus. 1990 m. organizuotas antrasis karate Shotokan festivalis. 1991 m. ir 1992 m. karate klubas „Vytis" pirmasis Lietuvoje parašė pirmąsias 3 knygutes lietuvių kalba „Jaunių karatė", propaguojančias karatė Shotokan stilių.

Klubas pagal pasiektus rezultatus kiekvienais metais renka stipriausių sportininkų dešimtuką.

Buvę klubo nariai ir treneriai Rolandas Volkovas ir Artūras Gerikas vėliau įsteigė Do Shotokan klubus „Žemaitis" ir „Danas".

Treneriai

  • Vidmantas Butnorius 5 Dan meistras
  • Artūras Gerikas 3 Dan meistras
  • Rolandas Volkovas 1 Dan meistras
  • Arūnas Kinčinas 1 Kyu

Šaltiniai

Nuorodos