Subatvakaris

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
Peršokti į: navigaciją, paieška

„SUBATVAKARIS", Tirkšlių kultūros centro liaudiška kepala. Iki 2009 m. vasaros priklausė Viekšnių kultūros centrui. Vadovas Antanas Erlickas.

Įkurta 1988 m. Tais pačiais metais kapela pirmą kartą koncertavo Svirkančių kultūros namų, kuriems kolektyvas ir priklausė, atidarymo šventėje. Nuo įkūrimo iki šiol kapeloje groja Arūnas Šarkis ir Antanas Erlickas. Iš viso kolektyve grojo ir dainavo apie 50 muzikantų ir daininin. Tarp pirmųjų kapelos muzikantų buvo Marijonas Krasauskas, Vytautas Galminas, Jonas Rakauskas, Algis Rudys, dainavo seserys Bartkutės. Vėliau į kapelą atėjo Laima Kaminskienė ir Danutė Barakauskienė, Donatas Balvočius. Dar kurį laiką dainavo Tomas Gudavičius, Imeda Žilinskienė, Daiva Gedvilienė, Erika Tallat-Kelpšienė, Genutė Pypkinienė, Loreta Benišytė. Nuo 2008 m. kolektyve dainavo Gintautas Alimas. Dabar kolektyve būgnus muša tirkšliškis Vidas Krapauskas, smuiku groja Julija Karaliūtė ir Virginijus Paulauskis, triūba - Mindaugas Balys, trimitais - Juozas Pukinskis ir Egidijus Kateiva, akordeonu - Irena Stancikienė, solistai - Juozas Ūža ir Irutė Gineitienė, birbynininkas Lukas Lekšaitis.

Kapela koncertuoja ne tik rajone, bet ir visoje šalyje. Yra nuolatinė rajono bei regioninių kapelų švenčių dalyvė. „Subatvakaris" nuolat dalyvauja kapelų šventėse: „Lakštingalėlė" Kėdainiuose, Šeduvoje - „Žolinės vainikas", Akmenėje - „Žemaitiškas smuikelis", Telšiuose - „Jurgelio valsas", Utenoje - „Linksmoji armonika", Šilalės raj. Bikavėnuose - „Grokit, Bikavos žiogeliai", festivalyje „Ant rubežiaus". Grojo „AgroBalt" parodoje, Pasaulio artojų varžybose, Žagarės vyšnių festivalyje „Istorijos nesuklastosi", Vilniuje „Siemens" arenoje, taip pat Kelmėje, Klaipėdoje, Kretingoje ir kt. Kolektyvas dažnai kviečimas į rajone organizuojamus renginius. 2011 m. dalyvavo Kuldigos miesto šventėje. Latvijoje yra koncertavęs Tukums rajono Slampės miestelyje, Saldus bei kituose miestuose.

Respublikinėje kapelų šventėje „Grok, Jurgeli" „Subtavakaris" dalyvauja jau ne pirmą kartą, taip pat grojo Lietuvos televizijos laidoje „Gero ūpo". Kolektyvas nekartą yra laimėjęs žiūrovų prizą. 2011 m. kapela tapo kapelų šventės-varžytuvių „Grok, Jurgeli" nugalėtoja. Retkarčiais su kapela koncertuoja ir A. Erlicko brolis, žinomas poetas, rašytojas, dainininkas Juozas Erlickas. 2013 m. Kėdainiuose vykusioje respublikinėje liaudies kapelų šventėje-varžytuvėse „Čiulba lakštingėlė" kolektyvas apdovanotas diplomu. Šis festivalis ypatingas tuo, kad kapelų programoje turėjo būti ir pačių muzikantų saviveiklininkų kurtos dainos. Tirkšliškiai atliko tris A. Erlicko sukurtas dainas.

Šaltiniai

  • Vaišnienė S. „Subatvakario" muzikantai dėkoja kraštiečiams // Būdas žemaičių. - 2005. - Spalio 12.
  • Vaišnienė S. „Subatvakaris" vėl kviečia prie televizorių ekranų // Būdas žemaičių. - 2005. - Rugsėjo 26.
  • Karaška A. Viekšnių „Subatvakario" apžavai Vilniaus žemaičiuose // Santarvė. - 2005. - Gegužės 10.
  • Sučylienė J. „Subatvakario" dovana viekšniškiams // Būdas žemaičių. - 2004. - Liepos 30.
  • Vaišnienė S. „Subatvakaris" pateko į finalą // Būdas žemaičių. - 2005. - Liepos 22.
  • Gajutė Abelkienė. „Subatvakaris" - kapelų varžytuvių nugalėtojas // Būdas žemaičių. - 2011. - Spal. 21. - Nr. 81. - P. 9.
  • Vytautas Malūkas. „Subatvakaris" iš Kėdainių grįžo su diplomu // Santarvė. - 2013. - Birž. 20. - Nr. 69. - P. 3.
  • Vaida Vaitkutė. „Subatvakaris" - nestandartinė kapela // Būdas žemaičių. - 2013. - Vasar. 5. - Nr. 10. - P. 5-6.