Rankinis

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
Peršokti į: navigaciją, paieška

RANKINIS, sporto šaka.

Mažeikiuose ši sporto šaka atsirado tik VII deš. Tuometinės LTSR rinktinės dalyvis A.Ambrasas apsigyveno Mažeikiuose ir ėmė treniruoti vietos sportininkus. Buvo supažindinti su rankinio žaidimo taisyklėmis ir technika. 1962 m. miesto futbolo aikštėje pirmą kartą surengtos mažojo rankinio (7x7) rungtynės. Žaidė ETG ir „Starto" komandos. Rungtynes laimėjo „Starto" komanda 14:9. Rezultatyviausi žaidėjai: A. Ambrasas ir Želvys - po 5, Murauskas - 4 įvarčiai. Tais pačiais metais vyko draugiškos rungtynės su Telšių rankininkais, tačiau mažeikiškiai pralaimėjo. 1970 m. rajono sporto šventėje dalyvavo 5 rankinio komandos. Finalinėse varžybose nugalėjo ETG, įveikusi ATK komandą.

1970 m. Mažeikiuose surengtos zoninės varžybos, kuriose pirmą kartą dalyvavo Mažeikių rankininkai ir laimėjo prieš Plungės komandą 30:23, o su Kretingos komanda - 31-21. 1971 m. buvo pravestos rajono rankinio pirmenybės. Jose dalyvavo 8 komandos, suskirstytos į du pogrupius. Pirmajame pogrupyje žaidė kompresorių gamykla, miesto statybininkų rinktinė „Statyba", Mažeikių pirmoji vidurinė bei vaikų ir jaunimo sporto mokyklos, o antrame - melioracijos statybos valdyba, ETG, mokykla internatas ir autotransporto kontora. Laimėjo kompresorių gamyklos rankinio komanda.

1971 m. Mažeikiuose vyko televizijos taurės zoninės varžybos. Miesto vyrų septyniukė pralaimėjo Tauragės komandai 15:33 ir įveikė Klaipėdos rajono komandą 20-17 ir užėmė antrą vietą.

Šaltiniai

  • B. Radžiūnas. Mažeikių miesto sporto istorija. Kraštotyrinis darbas. - Mažeikiai, 1976. - P. 140-141.