Lukoil Baltija

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
Peršokti į: navigaciją, paieška

UAB „LUKOIL BALTIJA", yra Mažeikiuose, Montuotojų g. 2. Tai Baltijos regiono valdymo padalinys, apimantis Lietuvą, Latviją, Estiją bei Suomiją. Jis valdo ir kontroliuoja Grupės įmonių veiklą šiuose regionuose. Lietuvoje bendrovė užsiima mažmenine bei didmenine naftos produktų bei firminių tepalų prekyba. Bendrovei vadovauja generalinis direktorius ir Baltijos regiono vadovas Ivanas Paleičikas. Kartu jis yra ir bendrovės „Lukoil Baltija" valdybos pirmininkas. UAB „Lukoil Baltija servisas" generalinis direktorius - Antanas Lukoševičius.

Įkurta 1992 lapkričio 12-ą dieną. Savo veiklos pradžioje bendrovė regione tik koordinavo Rusijos kompanijos „Lukoil“ tiekiamos naftos srautą, žaliavų perdirbimą, produkcijos eksportą ir atsiskaitymus. Vėliau bendrovė pati pradėjo pirkti naftą, ją perdirbti, o gautus produktus realizuoti Lietuvos bei užsienio rinkose. 1994 metais buvo pradėta Lukoil degalinių tinklo eksploatacija ir plėtojimas. Bendrovė tapo viena stambiausių naftos prekybos bendrovių Baltijos šalyse. Plačiam tinklui aptarnauti reikėjo suorganizuoti nenutrūkstamą degalų, pramonės ir maisto prekių tiekimo sistemą. Tapo būtina įsteigti įmonę, koordinuojančią viso degalinių tinklo veiklą. Jos paslaugomis naudojasi daugelis Lietuvos įmonių ir organizacijų.

Bendrovė remia įvairius kultūrinius renginius ir organizacijas, labdaringus projektus, sporto varžybas. UAB „Lukoil Baltija" apyvarta 2006 metais buvo 1,668 mlrd. litų.

Pirmosios „Lukoil" degalinės Lietuvoje pasirodė 1994 m. ir per metus buvo atidarytos 4 degalinės. 1996 m. sujungus Lietuvos miestų ir rajonų UAB „Lukoil Baltija" filialus į vieną specializuotą mažmeninės prekybos įmonę, buvo įkurta dukterinė bendrovė „Lukoil Baltija"“ Servisas. Ji valdė Lukoil degalinių tinklą Lietuvoje ir užsiimė mažmenine naftos produktų prekyba.

2002-11-28 Vilniuje duris atvėrė 100-oji „Lukoil" degalinė. Šiuo metu „Lukoil" degalinių tinklas yra pats didžiausias ir aprėpia visą šalį. Jį sudaro virš 100 pilno aptarnavimo degalinių. „Lukoil" degalinėse klientai gali ne tik užsipilti degalų, bet ir nusipirkti įvairių prekių degalinės parduotuvėje, įsigyti vairuotojų civilinės atsakomybės draudimą bei pasinaudoti kitomis siūlomomis paslaugomis. Didžiuosiuose Lietuvos miestuose esančios „Lukoil" degalinės turi plovyklas.

2005 m. bendrovė „Lukoil Baltija" Servisas buvo reorganizuota ir prijungta prie UAB „Lukoil Baltija". Šiuo metu įmonėje dirba apie 1700 darbuotojų. Tai didžiausia įmonė Lietuvoje, užsiimanti naftos produktų ir kitų paslaugų mažmenine prekyba.

Lietuvos regionuose veikia bendrovės filialai - Klaipėdos, Šiaulių, Kėdainių, Kauno ir Vilniaus.