Krista Kinčienė

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
(Nukreipta iš Kinčienė Krista)
Peršokti į: navigaciją, paieška

KINČIENĖ KRISTA (g. 1946-12-30 Stankaičių k., Šilutės raj.), Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro direktorė (nuo 1975-03-07 iki 2015-04-01).

Mokėsi Vilkyčių aštuonmetėje mokykloje. Baigusi aštuonias klases, išvyko į chorvedžių kursus Tauragėje. Po metų įsidarbino Jonaičių apylinkėje kultūros namuose. 1965 m. su Vilkyčių mokytojų mišriu 40 žmonių choru dalyvavo Respublikinėje dainų šventėje. 1968 m. neakivaizdžiai baigė Klaipėdos aukštesniąją muzikos mokyklą, įgijo chorvedžio specialybę. Penkerius metus dirbo Skuodo rajoniniuose kultūros namuose inspektore, vėliau keliuose kolektyvuose meno vadove, po to buvo Skuodo kultūros namų direktorė. Nuo 1975 m. K. Kinčienė, pakviesta tuometinių Mažeikių rajono vadovų, atvyko dirbti į Mažeikius. 1986 m. baigė Lietuvos valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultetą ir įgijo kultūros-švietimo darbuotojos diplomą.

K. Kinčienė jaunystėje buvo subūrusi estradinį kolektyvą, 20 metų vadovavo ansambliui „Sidabrinė gija", 2000 m. sukūrė ir iki šiol vadovauja humoro grupei „Vamzdiec".

Be kultūrino darbo, jaunystėje mėgo keliauti, megzti, dabar fotografuoja gamtą

Nuopelnai

K. Kinčienė yra trylikos Žemaičių dūdų bei Meno ir amatų švenčių organizatorė. Daug metų buvo Mažeikių rajono kultūros ir meno tarybos nare. 2002 m. įteikta Mažeikių krašto kultūros premija. 2004 m. geriausiu kultūros centru tarp rajonš pripažintas Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centras. 2008-12-29 apdovanota Kultūros ministerijos premija ir laureatų diplomu už aktyvią, kūrybingą veiklą kultūros centre. 2008 m. lapkričio mėn. apdovanota Telšių apskrities administracijos dviem apdovanojimais už tarptautinį festivalį „Mažeikiai 2008" ir Žemaičių dūdų šventę. 2012 m. Lietuvos kultūros centrų asociacijos veiklos 10-mečio proga apdovanota kultūros ministro padėkos raštu už aktyvią visuomeninę veiklą, svarų indėlį į šalies kultūros politikos formavimą ir įgyvendinimą. 2013 m. Savivaldybės meras Antanas Tenys įteikė K. Kinčienei padėką už nuoširdų darbą organizuojant ir vykdant bendruomenę telkiančią socialinę akciją „Sušildykim sielas"; Mažeikių Rotary klubas „Liberta" - apdovanojimą už prisidėjimą prie kilnaus akcijos „Noriu, kad nusišypsotum" tikslo; Sambūris „Juokis" - už publicistinio teatro puoselėjimą; Neringos savivaldybės meras - už nuoširdų bendradarbiavimą ir tarptautinio jaunųjų vokalistų festivalio konkurso „Baltic Voice 2013" organizavimą.

Šaltiniai

  • Birutė Šneideraitienė. Nueito kelio prisiminimais... // Būdas žemaičių. - 2014. - Spal. 10. - Nr. 77. - P. 1, 3, 6.