Genovaitė Čejauskaitė

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
Jump to navigation Jump to search

ČEJAUSKAITĖ GENOVAITĖ (g. 1936-09-11 Vadagių km.), tautodailininkė.

1952 m. baigė Renavo septynmetę mokyklą, 1958 m. - S. Žuko taikomosios dailės technikumą ir įgijo poligrafijos dailininko-vykdytojo kvalifikaciją. Nuo 1958 m. mokytojavo Skuode, o nuo 1965 m. – Kretingoje. Dėstė piešimą ir braižybą, vadovavo dailės būreliams. Per 30 pedagoginio darbo metų ne vienas jos mokinys tapo Respublikoje žinomu dailininku ar architektu. Jos mokiniai buvo: Dalia Skridailaitė – Valatkienė, Raimundas Puškorius, Rosita Petraškevičiūtė – Ambrozevičienė, Antanas Razmus bei kiti.

1964 m. dalyvavo 2-ojoje respublikinėje piešimo mokytojų darbų parodoje Vilniuje, o 1967 m. – Vilniuje suruoštoje 3-ojoje piešimo mokytojų darbų parodoje. 1966 m. įstojo į Tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyrių. 1967 m. Maskvoje buvo apdovanota už sukurtą peizažą. Jos darbai buvo eksponuoti Pasaulio lietuvių šventėje. Menininkė surengė devynias personalines parodas, keturias jubiliejines parodas, dalyvavo 20-tyje bendrų parodų.

G. Čejauskaitės paveikslai – tai šventieji, peizažai, vizijos. Atlikti taškeline technika, kupini natūralių, sodrių, bet nerėkiančių spalvų, paveikslai atspindi realią gyvenamą aplinką, o vizijos ir šventieji tiesiog spindi giedra ir švelnumu.

Nuorodos