Dialimeda

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
Peršokti į: navigaciją, paieška

UAB „DIALIMEDA", ambulatorinės dializės centras Mažeikiuose, Basanavičiaus g. 22/ Vl. Burbos g. 7., atliekantis inkstų nepakankamumu segantiems ligoniams dializės procedūras.

Įkurtas 2001 m. Direktorė Zita Šiaulienė. Iš pradžių dializė buvo atliekama 8, 2011 m. - 36 ligoniams. Kol nebuvo centro rajono ligoniai atlikti dializę važiuodavo į Klaipėdą, vėliau - į Plungę. Procedūros atliekamos kas antrą dieną, trunka po keturias valandas. Per visą „Dialimedos" gyvavimo laikotarpį persodinti inkstai 14 ligonių. 2011 m. buvo penkti inkstų transplantacijos laukiantys ligioniai. 2011 m. centre iš 14 ligonių, kuriems buvo atlikta inkstų transplantacija, dializė atliekama 3 ligoniams.

Ligoniai dializuojami švediškais „Gambro" kompanijos inkstų dializės aparatais. Iš pradžių buvo sumontuoti keturi aparatai. Su šia įranga dirba patyrusios slaugytojos, turinčios sertifikatus, ir trys Kauno klinikose apmokyti ir gavę sertifikatus gydytojai: Sigita Svilainienė, Edita Butkuvienė ir pati direktorė, anksčiau dar ir Eglė Šiuškienė. Ligonius konsultuoja gydytojas nefrologas Vaclovas Vainauskas iš Klaipėdos. 2004 m. inkstų hemodializės centras išpėstas, buvo nupirkti dar 4 „Gambro“ inkstų dializės aparatai. 2007 m. buvo dializuojami 23 ligoniai.

2010 m. N.Akmenėje atidarytas UAB „Dialimeda" filialas, kuriame dializuojami Naujosios Akmenės ir aplinkinių gyvenviečių pacientai.

Šaltiniai

  • Vaida Vaitkutė. Čia suteikia viltį... gyventi //Būdas žemaičių. - 2011. - Liep. 8. - Nr. 51. - P. 1,3.

Kiti straipsniai