Jonas Ruginis: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
54 pridėti baitai ,  23:15, 30 lapkričio 2013
S
MKE-Robotas pervadino puslapį Ruginis Jonas į Jonas Ruginis: Vardas->Pavardė
(Naujas puslapis: '''RUGINIS JONAS''' (g. 1901 Mažeikiuose), kriaučius. Pirmojo pasaulinio karo metais kartu su savo broliais gamino medpadžius. Vėliau mokėsi siuvėjo amato [[Žemalė|Žemalė...)
 
S (MKE-Robotas pervadino puslapį Ruginis Jonas į Jonas Ruginis: Vardas->Pavardė)
 
(nerodoma 2 tarpinės versijos, sukurtos vieno naudotojo)
1 eilutė: 1 eilutė:
'''RUGINIS JONAS''' (g. 1901 Mažeikiuose), kriaučius.
'''RUGINIS JONAS''' (g. 1901 Mažeikiuose), kriaučius.


Pirmojo pasaulinio karo metais kartu su savo broliais gamino medpadžius. Vėliau mokėsi siuvėjo amato [[Žemalė|Žemalėje]] pas kriaučių ir ėjo po kaimus siūdamas. Per keletą sutaupė pinigų ir nusipirko siuvamąją mašiną „Singer". Grįžo į Mažeikius ir savarankiškai ėmėsi siuvėjo amato. 1924 m. su [[Mažeikių bažnyčia|Mažeikių bažnyčios]] choru važiavo į Kauną ir dainavo pirmojoje lietuvių dainų šventėje. 1930 m. vedė. Labdarių gatvėje išsinuomojo butą ir užsiėmė siuvimu - siuvo daugiausia vyriškas kelnes ir savo gaminius tiekdavo į Glikmano ir Šliomavičiaus parduotuves. Pas jį kriaučiaus amato mokėsi Radzys iš [[Troškučiai|Troškučių]] k., svainis Petras Žulpa ir kt. Okupacijų metais taisė tiek vokiečių, tiek rusų karininkų susidėvėjusias uniformas. Po karo iki pat pensijos dirbo muziejaus prižiūrėtoju-sargu.
Pirmojo pasaulinio karo metais kartu su savo broliais gamino medpadžius. Vėliau mokėsi siuvėjo amato [[Žemalė|Žemalėje]] pas kriaučių ir ėjo po kaimus siūdamas. Per keletą sutaupė pinigų ir nusipirko siuvamąją mašiną „Singer". Grįžo į Mažeikius ir savarankiškai ėmėsi siuvėjo amato. 1924 m. su [[Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia|Mažeikių bažnyčios]] choru važiavo į Kauną ir dainavo pirmojoje lietuvių dainų šventėje. 1930 m. vedė. Labdarių gatvėje išsinuomojo butą ir užsiėmė siuvimu - siuvo daugiausia vyriškas kelnes ir savo gaminius tiekdavo į Glikmano ir Šliomavičiaus parduotuves. Pas jį kriaučiaus amato mokėsi Radzys iš [[Troškučiai|Troškučių]] k., svainis Petras Žulpa ir kt. Okupacijų metais taisė tiek vokiečių, tiek rusų karininkų susidėvėjusias uniformas. Po karo iki pat pensijos dirbo [[Mažeikių muziejus|muziejaus]] prižiūrėtoju-sargu.


== Šaltiniai ==
== Šaltiniai ==
809

pakeitimai

Naršymo meniu