Projektas:pagalba/kaip redaguoti/Redagavimo pagrindai

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
Peršokti į: navigaciją, paieška

Mod2.png PAGALBA


Grįžti:
< Kaip redaguoti
<< Projektas: Pagalba

Redagavimo pagrindai

Taisyti, keisti, papildyti straipsnius yra labai paprasta - atsidarę puslapį su norimu redaguoti straipsniu spauskite nuorodą „Redaguoti“ (ji paprastai yra puslapio viršuje). Naujai atsidariusiame lange rasite teksto įvedimo lauką, kuriame bus esančio straipsnio turinys, kurį galima keisti. Tada:

  • atlikite norimus pakeitimus;
  • parašykite trumpą komentarą apie tai, kas buvo pakeista laukelyje „Komentaras“;
  • paspauskite „Kaip atrodys“ mygtuką ir įsitikinę, kad viskas teisinga,
  • spauskite „Išsaugoti“.

Jei norite ne pakeisti straipsnį, o parašyti jam komentarą (jei abejojate, bet nesate tikras dėl pateikiamų faktų, manote, kad nusižengiama neutralumo principui ir pan.), spauskite „Diskusijos“. Atsidarius naujam langui, jį galime redaguoti tuo pačiu principu kaip ir straipsnį. Rašydami komentarus, atsižvelkite į patarimus ką ir kaip rašyti diskusijų puslapiuose.

Jei betaisydami norite pamatyti senąjį straipsnio turinį, atidarykite nuorodą „Atšaukti“ naujame lange: tai neištrins jūsų redaguojamo turinio.

Sukūrus naują puslapį, rekomenduotina:

  • Atsidarius naująjį puslapį naudojantis Susiję straipsniai nuoroda, patikrinti, ar jau yra puslapių, rodančių į šį ir ar tomis nuorodomis tikrai norėta patekti į jūsų sukurtą puslapį;
  • Paieškos laukelyje įvesti naujo straipsnio pavadinimą (bei galimas variacijas) ir surasti kitus wikipedijos puslapius, mininčius naujai sukurto straipsnio pavadinimą. Jei tai prasminga, padarykite nuorodas kituose Vikipedijos puslapiuose į naujai parašytą straipsnį;
  • Paieškokit atitinkamų straipsnių Vikipedijoje kitomis kalbomis.

Grįžti

< Kaip redaguoti
<< Projektas: Pagalba