Mažeikių Street workout bendruomenė

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
Peršokti į: navigaciją, paieška

MAŽEIKIŲ STREET WORKOUT BENDRUOMENĖ, jaunimo visuomeninė organizacija, užsiimanti ir propaguojanti pratimų kompleksą, kurim atlikti reikalingi skersiniai ir lygiagretės. Gatvės gimanstika (angl. „Street Workout" - tai fizinės jėgos ir ištvermės sportas, kuriame naudojant tik savo kūno svorį yra atliekami jėgos triukai ant skersinio (liaud. turniko) ar lygiagrečių.

Istorija

Organizacija pradėjo burtis 2011 m., oficialiai įkurta 2013-05-01. Vadovas Mantas Veselis. Bendruomenėje aktyviausi, tai - Mantas Veselis, Edgaras Kontrimas, Klaudas Žylė, Juozas Bušma, Evaldas Lekstutis ir Valdas Bučius.

Gatvės gimnastika (angl. street workout, calisthenics) egzistuoja jau senai. Tačiau visuomeninio susidomėjimo ši sporto šaka susilaukė prieš kelis metus. Per 5 metus gatvės gimnastika susiformavo į oficialų sportą. Jam įtakos turėjo sportinė gimnastika, „break dance” - visa gatvės kultūra ir netgi cirkas. Visi pratimai yra pritaikyti gatvės/lauko aplinkai. Šiuo sportu galima užsiimti lauke, specialiuose sporto aikštelėse, miesto parkuose, gatvėje, namie, miškuose ar net poilsiaujant prie jūros. Užsiimti gatvės gimnastika gali bet kuris žmogus, kuris turi lakią vaizduotę. Pagrindinis privalumas – galimybė pasiekti puikią fizinę formą ir atletišką sudėjimą neišleidus nei cento sporto salėms!

Organizacijos tikslai ir misija

1. Plėsti gatvės gimnastikos judėjimą Lietuvoje; 2. Pritraukti naujus narius gatvės gimnastikos judėjimo plėtojimui; 3. Rengti parodomuosius pristatymus sportiniuose renginiuose, mokyklose, taip pat įvairiuose vaikų ir jaunimo įstaigose; 4. Rengti ir organizuoti gatvės gimnastikos varžybas tarp vaikų ir jaunimo; 5. Populiarinti sveiką gyvenimo būdą tarp vaikų ir jaunimo; 6. Tvarkyti ir rengti naujas gatvės gimnastikos treniruočių vietas Lietuvoje; 7. Bendradarbiauti ir dalintis patirtimi su gatvės gimnastikos sportinėmis bendruomenėm Lietuvoje; 8. Skatinti vaikus ir jaunimą užsiimti gatvės gimnastika.

Misija: Siekis suvienyti jaunimą vardan sveiko gyvenimo būdo vengiant visų žalingų įpročių!

Renginiai

 • 2012-07-27 vyko pirmosios oficialios gatvės gimnastikos varžybos Mažeikių mieste „Street Workout Meet'as 2012".
 • 2013-05-18 surengtos antrosios oficialios vasaros sezono atidarymo gatvės gimnastikos varžybos Mažeikių mieste „Street workout meet'as 2013 - Sezono atidarymas!"
 • 2013-06-01 paminėta vaikų ginimo diena bendrojoje treniruotėje šalia Mažeikių kultūros centro.
 • 2013-06-10 prisidėjo prie organizavimo ir surengė bendrąją treniruotę „Jaunimo vasaros akademijos dalyviams".
 • 2013-06-29 surengė gatvės gimnastikos varžybas ir laisvojo stiliaus pasirodymą Žagarės 815 metų gimtadienyje.
 • 2013-07-25 buvo pagrindiniai Skaudvilės miesto vasaros sportinių žaidynių organizatoriai jaunimui. Surengė laisvojo stiliaus pasirodymą miestelėnams per šventę „Mes galim daug, nes mes jauni!"
 • 2013-08-02 surengė pirmąją bendrąją treniruotę Mažeikių miesto pliaže pavadinimu „Summer jam'as".
 • 2013-08-10 dalyvavo gatvės gimnastikos varžybas Ventos miesto šventėje ir atliko laisvojo stiliaus pasirodymą.
 • 2013-08-13 surengė spaudos konferencija ir pristatė miestui savo gatvės gimnastikos bendruomenę, jos judėjimą mieste, pirmosios Lietuvoje gatvės gimnastikos aikštelės statybų projekto įgyvendinimo pradžią.
 • 2013-08-24 surengė antrąją bendrą treniruotę Mažeikių miesto pliaže pavadinimu „Summer jam'as 2". Treniruotės metu Mažeikių gyventojus stebino laisvojo stiliaus pasirodymu, krepšinio, tinklinio ir gatvės gimnastikos treniruotės ypatumais.
 • 2013-08-27 surengė 2013 metų vasaros sezono uždarymo varžybas pavadinimu „Street workout meet'as 2013 - sezono uždarymas".

Pasiekimai

 • „Jaunimo vasaros akademija 2013" - I vieta talentų konkurse.
 • „Mažeikių vasaros sporto žaidynės 2013" - I vieta prisitraukimų maksimumo rungtyje (Mantas Veselis, 32 prisitraukimai).

Šaltiniai

 • Vaida Vaitkutė. Gatvės gimnastika - Mažeikiuose // Būdas žemaičių. - 2013. - Rugpj. 16. - Nr. 62. - P. 2.

Nuorodos

 • [1], „Mažeikių Street workout bendruomenės" tinklalapis.