Viliotės tvenkinys

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
Peršokti į: navigaciją, paieška
Viliotės tvenkinys
Viliotės tvenkinys
Viliotės tvenkinys
Seniūnija: Židikų seniūnija
Upė: Gedvydas
Plotas: 18,7 ha
Tūris: 533,4 tūkst. m³
Vidutinis gylis: 2,84 m
Pralaidos tipas: šachtinė
Slėgio aukštis: 8,2 m
Debitas: 8,30 m³/s

VILIOTĖS TVENKINYS, Margininkų tvenkinys yra Skuodo raj. Margininkų k. ir Mažeikių raj. Viliotės k. Užtvanka yra 5,2 km nuo Gedvydo žiočių. Ji 640 m ilgio, 6,5 m pločio ir 9,9 m aukščio. Perimetras 3,56 km. Užtvankos ketera nutiestas 3,5 m pločio žvyro dangos kelias. Aukštutinis šlaitas sutvirtintas gelžbetoninėmis plokštėmis. Baseino plotas užtvankos pjūvyje yra 12,3 km². Tvenkinio altitudė 101,4 m virš Baltijos jūros lygio. Krantai lėkšti, apaugę krūmais ir medžių grupėmis. Vandens augmenija nedideliais ploteliais matosi visame tvenkinio vandens paviršiuje, išskyrus priešužtvankinę zoną.

Įrengta gelžbetoninė vandens pertekliaus pralaida, kurią sudaro šachta ir 37 m ilgio bei 1,2 m skersmens gelžbetoninių vamzdžių linija su vandens energijos slopinimo antgaliu.

Tvenkinys įrengtas 1974 m. Jo paskirtis - kultūriniams buitiniams poreikiams, landšaftui ir mėgėjiškai žvejybai. Privatizuotas.

Šaltiniai

  • Mažeikių rajono esamų tvenkinių inventorizacija ir kompleksinio sutvarkymo ir naudojimo rekomendacijos. - Kaunas, 2003. - T. III, Tvenkinių techninė būklė, būtini remonto ir eksploatacijos darbai. - P. 31-32.