Puošnioji meškutė

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
(Nukreipta iš Callimorpha)
Jump to navigation Jump to search
Puošnioji meškutė
Puosnioji meskute.MKE.JPG
Puošnioji meškutė (Callimorpha dominula)
Sistematika
Karalystė Gyvūnai
Animalia
Tipas Nariuotakojai
Arthropoda
Klasė Vabzdžiai
Insecta
Būrys Drugiai
Lepidoptera
Šeima Meškutės
Arctiidae
Gentis Callimorpha

Rūšis Puošnioji meškutė
Callimorpha dominula
(Linnaeus, 1758)

PUOŠNIOJI MEŠKUTĖ (Callimorpha dominula) - meškučių (Arctiidae) šeimos drugys.

Priekiniai sparnai žalsvai juodi, kartais mėlyno atspalvio. Viduryje sparnų yra dvi stambios gelsvos ar oražinės, o rečiau išorinio pakarščio - 3 taip pat stambios tokios pat spalvos dėmės. Užpakaliniai sparnai raudoni, rečiau gelsvi. Prie išorinio pakraščio eina plati juodų dėmių juostelė, o prie priekinio pakraščio yra stambi dėmė. Išilgai krūtinės eina dvi gelsvos linijos. Pilvelis raudonas, su juoda juostele ant nugaros.

Vikšras melsvai juodas, nugara ir šonai nusėti gelsvomis dėmėmis. Karpelės melsvai pilkos, o ant jų augantys trumpi šereliai juodi ir geltoni. Minta žemuogėmis, avietėmis, gervuogėmis, gluosniais, tuopomis ir daugeliu žolinių augalų: dilgėlėmis, vėdrynais, snapučiais ir kt.

Žiemoja vikšrai. Drugiai skraido nuo gegužės-birželio mėn. drėgnose, bet saulėtose pamiškėse, paežerėse ar paupiuose. Dieną tupi ant alksnių lapų viršutinėje pusėje. Vikšrai randami nuo rugpjūčio iki vėlyvo rudens, o peržiemoję - iki gegužės pabaigos. Lėliukė raudonai ruda, pilvelis apaugęs geltonais plaukeliais. Drugys išsirita po 2-3 savaičių.

Lietuvoje negausi, bet randama neretai. Įvairiais metais drugių būna nevienodai.

Paplitimas rajone ir gausumas

Šaltiniai

  • Mažeikių krašto gamta. Sud. V. Malinauskas, J. Augustauskas, A. Mikuta ir kt. - V., 2000. - 128 p. - P. 40-43, 122. ISBN 9986-767-02-1.

Nuorodos