Bočiai

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
20:23, 17 lapkričio 2013 versija, sukurta Algirdas (Aptarimas | įnašas)

(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija→ (skirt)
Peršokti į: navigaciją, paieška
Ansamblis „Bočiai" 2006 m.

„BOČIAI", Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai" Mažeikių bendrijos ansamblis. 25 dalyviai. Vadovė Genovaita Jomantienė, seniūnė Angelė Žvingienė.

Ansamblis susibūrė 1998 m. Jo steigėja - bendrijos pirmininkė Monika Sprindienė. Iš pradžių kolektyve buvo 23 nariai, seniūne išrinkta Valerija Jankuvienė. Nuo pat ansamblio įkūrimo dainuoja V. Jankuvienė, Birutė Lapatinskienė, Bronelė ir Stanislovas Verslauskai, Antanas Rutavičius, Birutė Levickienė, vėliau įstojo Aldona Vaicekavičienė, Albertas Švažas, Janina Klemenienė. Dainuoja ir ansamblio koncertus veda buvusi lietuvių kalbos mokytoja Jovita Gruzdienė. Ansambliečiams buvo pasiūti rūbai, parinktas repertuaras. 2003 m. ansamblyje 22 dainininkai, iš jų 16 moterų.

Iki 2008 m. sudainuota apie 380 dainų, surengta 280 nemokamų koncertų. Kolektyvas daug koncertuoja Mažeikių rajone, dalyvauja kitų Lietuvos miestų bei rajonų šventėse. Daug kartų buvo išvykę į Klaipėdą, Gargždus, Telšius, Akmenę, Šiaulius, Palangą, koncertavo Kaliningrado srityje, Latvijoje.

Ansamblio repertuarą sudaro G. Jomantienės sukurtos dainas, o taip pat jaunystės dainos, kurios perdainuotos ir pritaikytos šiam kolektyvui. Atlieka ir sakralinę muziką. Giedojo Šiluvoje, Tytuvėnų, Laižuvos, Mažeikių bažnyčiose.

Ansambliui už aktyvų dalyvavimą meninėje veikloje įteiktas Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos padėkos raštas.

Iki 2013 m. anasamblis paruošė 204 koncertus.

Šaltiniai

  • Marija EidimtienėM. Bočiai ansamblio seniūnę vadina rūpintojėliu // Būdas žemaičių. - 2003. - Lapkričio 1.
  • Šarma plaukuose, bet ne širdy // Būdas žemaičių. - 2013. - Lapkr. 15. - Nr. 87. - P. 7.