Aukso paukštė

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
Jump to navigation Jump to search
Vaikų foklorinis ansamblis „Alksniokā“
Choreografijos mokyklos kolektyvas Kauškutis
Sedos folklorinis ansamblis „Rėmolē"

„AUKSO PAUKŠTĖ", mėgėjų meno kolektyvų ir jų vadovų metų nominacija, įsteigta 1999 m. Lietuvos liaudies kultūros centro (LLKC) ir Pasaulio lietuvių daių šventės fondo.

Nominacija teikiama kiekvienų metų I ketvirtį nominuotų meno kolektyvų viešų koncertų metu laureatams kaip garbės, pripažinimo ir įvertinimo ženklas ir 1000 Lt. premija meno kolektyvo vadovui. Nominacijas steigia ir skelbia LLKC. Jos skiriamos už reikšmingą, aktyvią pastarųjų metų veiklą: naujų programų parengimą, koncertus, dalyvavimą svarbiausiuose šalies renginiuose, konkursuose pelnytus prizus, projektų (respublikinių ar tarptautinių festivalių, konkursų, seminarų ir pan.) iniciavimą ir realizavimą, garso ir vaizdo įrašų leidybą ir pan., išeivijos lietuvių mėgėjų meno kolektyvui (chorui, šokių grupei, folkloro ansambliui) ir vadovui: už Lietuvos nacionalinės kultūros ir dainų švenčių tradicijos puoselėjimą. Premijomis siekiama skatinti kūrybingus meno kolektyvų vadovus įvertinant geriausius pasiekimus ir veiklą. Premijos skiriamos už pastarųjų metų aktyvią, kūrybingą, novatorišką veiklą: puoselėjant mėgėjų meną, kuriant menines programas, plėtojant edukacinę veiklą. Premijos teikiamos kartu su AUKSO PAUKŠTE viešose nominacijų teikimo iškilmėse.

Mažeikių raj. „Aukso paukštė" nominacija ir premija įteikta šiems kolektyvams:

  • 2017-04-01 - Mažeikių savivaldybės kultūro centro folkloriniam ansambliui „Alksna" (vad. Dainora Petrikienė ir Algirdas Vilkas).
  • 2012-03-11 - Mažeikių savivaldybės kultūros centro vaikų folkloriniam ansambliui „Alksniokā" (vad. Dainora Petrikienė).
  • 2012-03-11 - Choreografijos mokyklos vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansambliui „Kauškutis" (vad. Jolanta Tendienė).
  • 2009 m. - Mažeikių muzikos mokyklos Sedos filialo pučiamųjų instrumentų orkestrui (vad. Kęstutis Dvaržeckis).
  • 2005 m. - Mažeikių muzikos mokyklos pučiamųjų orkestrui (vad. Vidmantas Alčauskis).
  • 2003 m. - Sedos kultūros centro folkloriniam ansambliui „Rėmolē" (vad. Gintautas Griškėnas).