Viekšnių seniūnija: Skirtumas tarp puslapio versijų

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
Jump to navigation Jump to search
(wFuwibhTImfKN)
S (Atmestas 216.52.29.182 (Aptarimas) pakeitimas; sugrąžinta naudotojo 190.120.230.146 versija)
1 eilutė: 1 eilutė:
Mano įsitkinimu mielinei tešlai kiaušinių poeikrio nėr. Net kai visko turiu ir darau prašmatnią, kiaušinių arba visai nededu, arba tik kokį vieną. Jei su aguonom ir cinamonu, tai turbūt darei saldžią tešlą? Man rods, galima sakyti, kad sukūrei naują receptą
{{Seniunija|
  pavadinimas = Viekšnių seniūnija|
  zemelapis  = Vieksniaimap.jpg|
  mapsize    = 260px|
  plotas      =  211,02 km²|
  centras    = Viekšniai |
  telef        = (8~443) 37413 |
  adresas      = Tilto g. 12, LT-89492, Viekšniai, Mažeikių raj.|
  gyvent        = 5934 (<small>2001 m.</small>), 5527 (<small>2006-07-01</small>) |
  tankumas      = 26,19 žm./km²|
  seniunas    = Kornelijus Kryžius (nuo 2011-06-01), iki jo - Aldonis Eselinas |
  pav  = Vieksniai. MKE.jpg |
  imagename = Paminklas broliams Biržiškoms ir jų tėvams atminti Viekšniuose |
  |}}
[[Vaizdas:Kryzius kaimu atminimui.MKE.Nomedos.jpg|thumb|right|260px|Kryžius [[Pakalupis|Pakalupės]], [[Padvariai|Padvarių]], [[palnosai|Palnosų]], [[Santekliai|Sonteklių]] kaimų gyventojų atminimui, 2002 m.]]
[[Vaizdas:Gudai.vieskelis i Gyvolius.MKE.2010-08-10.jpg|thumb|right|260px|Vieškelis iš [[Gudai|Gudų]] k. į [[Gyvoliai|Gyvolius]]]]
'''VIEKŠNIŲ SENIŪNIJA'''. Rytuose ribojasi su Akmenės, pietuose - su Telšių raj., vakaruose - su [[Tirkšlių seniūnija|Tirkšlių]], šiaurės vakaruose ir šiaurėje - su [[Mažeikių apylinkės seniūnija|Mažeikių apyl. sen.]]
 
== Plotas ==
Viekšnių seniūnija suskirstyta į 5 kadastro vietoves: Svirkančių, Pakalūpio, Kapėnų, Santeklių ir Viekšnių. Seniūnija užima 21 102 ha bendro ploto. Žemės ūkio naudmenos sudaro 12720 ha, iš jų ariama žemė - 122102, sodai - 100, natūralios pievos ir ganyklos - 409, miškai - 6746, keliai - 383, užstatyta teritorija - 419, vandenys - 509, pelkės - 50 ha. Sausinta žemė - 14703 ha.
{{tvarkomas}}
Prie Ventos upės ir Šiaulių—Mažeikių plento, įsikūrę Viekšniai. Seniūnijos plotas — 164 kv. km, gyventojų — 5400. Iš jų 2330 gyvena pačiame miestelyje.
Jau XVI a. buvusį Viekšnių dvarą ilgai valdė didikų Sapiegų ir Gorskių giminės. 1792 m. Viekšniams suteiktos Magdeburgo teisės ir herbas su karūna bei trimis šešiakampėmis žvaigždėmis. Nuo seno Viekšniai buvo įvairiatautis miestelis. 1897 m. jame gyvenę 1305 krikščionys (matyt, lietuviai, lenkai ir rusai) ir 1646 žydai, buvę net 60 parduotuvių. Dabartinę Viekšnių šv. Jono bažnyčią 1853 m. pašventino Žemaičių vyskupas Motiejus Valančius.
Viekšniai daug kartų nukentėjo nuo gaisrų. 1886 m. gaisras sunaikino 42 gyvenamuosius namus. 1915 metais kilo net du gaisrai, tų metų balandžio 23 d. ugnis sunaikino 120 namų.
Iš XVIII a. vidurio išliko medinis namas miestelio centre, kuriame 1860 metais įsteigta vaistinė. Po Palangos vaistinės — tai seniausia farmacijos įstaiga visoje Žemaitijoje. Pastate įkurta ir muziejaus ekspozicija, saugoma daug buvusio šios vaistinės savininko J. Aleksandravičiaus surinktų senovinių farmacijos reikmenų.
Savo gyvenimo pabaigoje Viekšniuose glaudėsi ir 1863 m. čia mirė Aleksandras Griškevičius, jau anuomet projektavęs ir bandęs sukurti savaeigį skraidymo aparatą. Pastate, kuriame jo gyventa, 1981 m. įsteigtas memorialinis muziejus, kurio viena ekspozicija ir pasakoja apie A. Griškevičių ir Lietuvos aviacijos raidą. Kitoje ekspozicijoje — kraštotyrininkų surinkti šio krašto gyventojų XIX—XX amžių sandūroje naudoti buities daiktai.
Centrinėje miestelio aikštėje stovi šviesus ir išvaizdus paminklas, atidengtas 1995 m. rugpjūčio 25 d. Biržiškų šeimai už jos nuopelnus Lietuvai. 1880 metais baigęs Maskvos universitetą, jaunas gydytojas Antanas Biržiška su žmona Elzbieta, talentinga pedagoge ir muzike, atvyko į Viekšnius ir iki mirties (42 metus) gydė šio krašto žmones. Biržiškos išaugino ir išleido į mokslą tris sūnus, tapusius garsiais mokslininkais. Mykolas Biržiška (1882—1962) — literatūros istorikas, tautosakos tyrinėtojas, Vasario 16-osios Akto signataras, Kauno Vytauto Didžiojo ir Vilniaus universitetų profesorius ir rektorius. Vaclovas Biržiška (1884—1956) — bibliografas ir kultūros istorikas, Kauno universiteto mokslinės bibliotekos įkūrėjas, Kauno ir Vilniaus universitetų bibliotekų direktorius, „Lietuviškosios enciklopedijos” redaktorius. Viktoras Biržiška (1886—1964) — matematikas, Kauno ir Vilniaus universitetų profesorius. Kauniečio skulptoriaus Č. Pečiuko sukurtas paminklas ir primena profesorių bei jų tėvų gerus darbus.
Tarpukario metais Viekšniuose veikė progimnazija, kurioje mokėsi daug talentingų jaunuolių, vėliau savo darbais ir kūryba išgarsinusių Lietuvą. Tai tapytojas A. Gudaitis, skulptorius B. Pundzius, aktorius ir ilgametis Panevėžio dramos teatro vadovas J. Miltinis, kompozitorius J. Kačinskas ir jo brolis aktorius H. Kačinskas, poetai L. Skabeika ir Klemensas Dulkė bei daugybė kitų. Juos mokė ir ugdė talentingi pedagogai P. Brazdžius, J. Aukštikalnis, V. Deniušis, J. Žilevičius. Viekšniškiai yra baleto artistas J. Katakinas, fotografas ir keliautojas P. Normantas. Apie 40 įvairių sričių mokslų daktarų yra Viekšnių vidurinės mokyklos auklėtiniai.
Ties Viekšniais kelią Ventai užstoja galinga užtvanka. Prie jos rymo šimtametis vandens malūnas. Tai technikos paminklas. Seniūniją puošia ne tik Venta, bet ir netoliese į ją įsiliejanti Virvytė. Netoli jų santakos įrengta cementininkų poilsiavietė. Ant Virvytės kranto stūkso du seni Gyvolių piliakalniai.
Už trejeto kilometrų žaliuojančiame Žibikų pušyne guli didžiulis akmuo, vadinamas Meilės, arba Juoduoju, akmeniu. Padavimas teigia, kad velnias gūdžią naktį nešęs šį akmenį padangėmis, ketindamas numesti ant Viekšnių bažnyčios. Tačiau jį benešant užgiedojęs gaidys, ir akmenį paskubom tekę numesti į mišką. Taip nelabasis padovanojo Viekšnių kraštui įdomų gamtos paminklą.
Rytų pusėje Viekšnių seniūnija atsiremia į jau minėtąją Kamanų aukštapelkę. Jos pašonėje malonia vėsa gundo nedidukas Meižių ežerėlis. Netoliese ąžuoliniu kryžiumi paženklinta miškininko Kazimiero Daugirdo sodybos vieta Bugiai. Tarpukario metais čia dažnai buvodavo šeimininko dukra, būsimoji profesorė V. Daugirdaitė-Sruogienė su vyru, rašytoju Baliu Sruoga. Kairiajame Ventos krante iki Antrojo pasaulinio karo buvo gražus Santeklių dvaras, kurio visi 26 pastatai buvo mediniai. Šiame dvare gyvenusi tautodailininkė, talentinga audėja O. Bagnickaitė 1941 metais sovietinių okupantų buvo ištremta.
Bolševikų talkininkai 1941 m. birželyje nužudė ilgametį Viekšnių kleboną kanauninką J. Navicką.
Senose Viekšnių kapinėse palaidoti aviatorius A. Griškevičius, poetas L. Skabeika, profesorių Biržiškų, kompozitoriaus ir aktoriaus Kačinskų tėvai. O jaunoji šio krašto karta mokosi miestelio vidurinėje ir žemės ūkio mokyklose, pagrindinės mokyklos veikia Palnosų ir Kapėnų kaimuose.
 
2000 gegužės 1 d. Viekšnių seniūnija oficialiai prijungta prie Mažeikių rajono; seniūnas Antanas Kuodys, po jo - Aldonis Eselinas.
== Seniūnai ==
* Antanas Kuodys
* Aldonis Eselinas
* Kornelijus Kryžius, nuo 2011 m.
 
== Seniūnaitijos ==
2009 m. sausio 1 d. sudarytos šios seniūnaitijos:
* Viekšnių seniūnaitija. Priklauso Viekšnių miestas. Iš viso 2294 gyv.
* Pakalupio seniūnaitija. Jai priklauso Fermos k., Pakalupio k., Pluogų k., Rekečių k. Iš viso 684 gyv.
* Gyvolių seniūnaitija. Jai priklauso Gudų k., Gyvolių k., Pavirvytės k., Ramoniškės k., Skleipių k., Uogiškių k., Žalionės k. Iš viso 390 gyv.
* Kapėnų seniūnaitija. Jai priklauso Boguslavos k., Birbiliškės k., Dauginėlių k., Degimų k., Dauginių k., Dargužiškių k., Kapėnų k., Nabuilių k., Savarinos k., Stočkų k., Tučių I k., Tučių II k. Iš viso 566 gyv.
* Palnosų seniūnaitija. Jai prikalsuo Ašvėnų k., Dainorių k., Daubiškių k., Padvarių k., Palnosų k., Santeklių k. Iš viso 585 gyv.
* Užventės seniūnaitija. Jai priklauso Čekų k., Kegrių k., Meškelių k., Svirkančių k., Užventės k., Žibikų k. Iš viso 738 gyv.
 
rašo:Šiandien su tokiu malonumu pesrkaičiau visą dienoraštį. Įdomu kaip Jums sekasi toliau  įkvėpėt mane. Nors ir pati dabar mėginu mesti svorį maitindamasi kitaip. Tai su visais paklydimais vis tiek jau -4 kg per penkias savaites. Nebe daug liko iki tikslo  dar tiek pat.Svarbiausia, kad pakeitus mitybą, keičiasi į gerąją pusę ne tik išvaizda, bet ir visa bendra savijauta.Parašykit kaip Jums sekasi
 
==Verslo monės, ūkiai==
* R.Katkauskienės skerdykla
* V.Mickevičienės kaimo turizmo sodyba
* J.Balvočiūtės vaistažolių ūkis „Jadvygos žolės“
* UAB „Viekšnių malūnas“
* UAB „Western Fabrications“, kapėnų k.
 
==Kultūros vertybės==
[[Vaizdas:Vieksniu baznycia.MKE.2007-09-29.jpg|thumb|right|260px|[[Viekšnių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia]]]]
* Viekšnių urbanistinis draustinis
* [[Viekšnių malūnas|Vandens malūnas]] su technologine įranga Viekšnių m.
* [[Viekšnių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia]]
* Vytauto Didžiojo pamainklas, pastatytas 1930 m., Viekšniai
* Paminklas Biržiškoms Viekšniuose
* [[Dauginių Šv. vyskupo Stanislovo bažnyčia]]
* [[Gyvolių piliakalnis]]
* Gudų vandens malūnas
* Buv. Pavirvytės dvaras
* Buv. Kontrimo dvaras Birbiliškėje
* Buv. Boguslavo dvaras
* Santeklių buv. smuklė (XIA a.)
 
==Gamtos objektai==
* [[Ventos regioninis parkas]]
* [[Žibikų akmuo|„Meilės“ arba „Juodasis akmuo“]] Žibikų k.
* [[Pavirvytės botaninis draustinis]]
* [[Virvytės hidrografinis draustinis]]
* [[Uogio kraštovaizdžio draustinis]]
* [[Žibikų ąžuolas]]
* [[Pievys|Pievio slėnis]]
* [[Bugenio kraštovaizdžio draustinis]]
* Karolinos miško botaninis draustinis
* [[Trimesėdžio hidrografinis draustinis]]
* [[Meižių ežeras]]
 
== Kaimai ==
* [[Ašvėnai]]
* [[Birbiliškė]]
* [[Boguslavas]]
* [[Čekai]]
* [[Dainoriai]]
* [[Dargužiškiai]]
* [[Daubiškiai]]
* [[Dauginėliai]]
* [[Dauginiai]]
* [[Degimai]]
* [[Ferma]]
* [[Gyvoliai]]
* [[Gudai]]
* [[Kapėnai]]
* [[Kegriai]]
* [[Meižiai]]
* [[Meškeliai]]
* [[Nabuiliai]]
* [[Padvariai]]
* [[Pakalupis]]
* [[Palnosai]]
* [[Pavirvytė]]
* [[Pluogai]]
* [[Pušinava]]
* [[Ramoniškė]]
* [[Rekečiai]]
* [[Santekliai]]
* [[Savarina]]
* [[Skleipiai]]
* [[Stočkai]]
* [[Svirkančiai]]
* [[Tučiai I]]
* [[Tučiai II]]
* [[Uogiškiai]]
* [[Užventė]]
* [[Žalionė]]
* [[Žibikai]]
 
===Išnykę kaimai===
* [[Bobulina]]
* [[Marijampolė]]
* [[Marškonė]]
* [[Pabūgeniai]]
* [[Padvareliai]]
 
vejas galvoje rašo:Smagus ditairnseos, tiesiog spinduliuoja gera nuotaika ir ikvepia taip pat imtis rimtos savo valgymo prieziuros  Man lygiai tokios pat problemos, kokios buvo ir jums su uzkandziavimu ir valgymu vakarais. Siemet nusprendziau iki vasaros atsikratyt tu 5 kg, o dar geriau visu 7 kg.
 
== Nuorodos ==
* [http://www.mazeikiai.lt/index.php?492986890 Mažeikių rajono savivaldybė - Viekšnių seniūnija]
* [http://lt.wikipedia.org/wiki/Viek%C5%A1ni%C5%B3_seni%C5%ABnija Vikipedija], Viekšnių seniūnija
 
[[Kategorija:Viekšnių seniūnija]]

14:34, 18 gegužės 2012 versija

Viekšnių seniūnija
Žemėlapis
Viekšnių seniūnija
Informacija
Administracinis
centras:
Viekšniai
Adresas: Tilto g. 12, LT-89492, Viekšniai, Mažeikių raj.
Telefonas/faksas: (8~443) 37413
Plotas: 211,02 km²
Gyventojai: 5934 (2001 m.), 5527 (2006-07-01)
Gyventojų tankumas: 26,19 žm./km²
Seniūnas: Kornelijus Kryžius (nuo 2011-06-01), iki jo - Aldonis Eselinas
Šablonas:Imagename
Paminklas broliams Biržiškoms ir jų tėvams atminti Viekšniuose
Kryžius Pakalupės, Padvarių, Palnosų, Sonteklių kaimų gyventojų atminimui, 2002 m.
Vieškelis iš Gudų k. į Gyvolius

VIEKŠNIŲ SENIŪNIJA. Rytuose ribojasi su Akmenės, pietuose - su Telšių raj., vakaruose - su Tirkšlių, šiaurės vakaruose ir šiaurėje - su Mažeikių apyl. sen.

Plotas

Viekšnių seniūnija suskirstyta į 5 kadastro vietoves: Svirkančių, Pakalūpio, Kapėnų, Santeklių ir Viekšnių. Seniūnija užima 21 102 ha bendro ploto. Žemės ūkio naudmenos sudaro 12720 ha, iš jų ariama žemė - 122102, sodai - 100, natūralios pievos ir ganyklos - 409, miškai - 6746, keliai - 383, užstatyta teritorija - 419, vandenys - 509, pelkės - 50 ha. Sausinta žemė - 14703 ha.


 Gears.gif  Straipsnis šiuo metu tvarkomas.
Reikia ištaisyti gramatines klaidas, suredaguoti tekstą. Jei galite tai padaryti, spauskite čia.

Prie Ventos upės ir Šiaulių—Mažeikių plento, įsikūrę Viekšniai. Seniūnijos plotas — 164 kv. km, gyventojų — 5400. Iš jų 2330 gyvena pačiame miestelyje. Jau XVI a. buvusį Viekšnių dvarą ilgai valdė didikų Sapiegų ir Gorskių giminės. 1792 m. Viekšniams suteiktos Magdeburgo teisės ir herbas su karūna bei trimis šešiakampėmis žvaigždėmis. Nuo seno Viekšniai buvo įvairiatautis miestelis. 1897 m. jame gyvenę 1305 krikščionys (matyt, lietuviai, lenkai ir rusai) ir 1646 žydai, buvę net 60 parduotuvių. Dabartinę Viekšnių šv. Jono bažnyčią 1853 m. pašventino Žemaičių vyskupas Motiejus Valančius. Viekšniai daug kartų nukentėjo nuo gaisrų. 1886 m. gaisras sunaikino 42 gyvenamuosius namus. 1915 metais kilo net du gaisrai, tų metų balandžio 23 d. ugnis sunaikino 120 namų. Iš XVIII a. vidurio išliko medinis namas miestelio centre, kuriame 1860 metais įsteigta vaistinė. Po Palangos vaistinės — tai seniausia farmacijos įstaiga visoje Žemaitijoje. Pastate įkurta ir muziejaus ekspozicija, saugoma daug buvusio šios vaistinės savininko J. Aleksandravičiaus surinktų senovinių farmacijos reikmenų. Savo gyvenimo pabaigoje Viekšniuose glaudėsi ir 1863 m. čia mirė Aleksandras Griškevičius, jau anuomet projektavęs ir bandęs sukurti savaeigį skraidymo aparatą. Pastate, kuriame jo gyventa, 1981 m. įsteigtas memorialinis muziejus, kurio viena ekspozicija ir pasakoja apie A. Griškevičių ir Lietuvos aviacijos raidą. Kitoje ekspozicijoje — kraštotyrininkų surinkti šio krašto gyventojų XIX—XX amžių sandūroje naudoti buities daiktai. Centrinėje miestelio aikštėje stovi šviesus ir išvaizdus paminklas, atidengtas 1995 m. rugpjūčio 25 d. Biržiškų šeimai už jos nuopelnus Lietuvai. 1880 metais baigęs Maskvos universitetą, jaunas gydytojas Antanas Biržiška su žmona Elzbieta, talentinga pedagoge ir muzike, atvyko į Viekšnius ir iki mirties (42 metus) gydė šio krašto žmones. Biržiškos išaugino ir išleido į mokslą tris sūnus, tapusius garsiais mokslininkais. Mykolas Biržiška (1882—1962) — literatūros istorikas, tautosakos tyrinėtojas, Vasario 16-osios Akto signataras, Kauno Vytauto Didžiojo ir Vilniaus universitetų profesorius ir rektorius. Vaclovas Biržiška (1884—1956) — bibliografas ir kultūros istorikas, Kauno universiteto mokslinės bibliotekos įkūrėjas, Kauno ir Vilniaus universitetų bibliotekų direktorius, „Lietuviškosios enciklopedijos” redaktorius. Viktoras Biržiška (1886—1964) — matematikas, Kauno ir Vilniaus universitetų profesorius. Kauniečio skulptoriaus Č. Pečiuko sukurtas paminklas ir primena profesorių bei jų tėvų gerus darbus. Tarpukario metais Viekšniuose veikė progimnazija, kurioje mokėsi daug talentingų jaunuolių, vėliau savo darbais ir kūryba išgarsinusių Lietuvą. Tai tapytojas A. Gudaitis, skulptorius B. Pundzius, aktorius ir ilgametis Panevėžio dramos teatro vadovas J. Miltinis, kompozitorius J. Kačinskas ir jo brolis aktorius H. Kačinskas, poetai L. Skabeika ir Klemensas Dulkė bei daugybė kitų. Juos mokė ir ugdė talentingi pedagogai P. Brazdžius, J. Aukštikalnis, V. Deniušis, J. Žilevičius. Viekšniškiai yra baleto artistas J. Katakinas, fotografas ir keliautojas P. Normantas. Apie 40 įvairių sričių mokslų daktarų yra Viekšnių vidurinės mokyklos auklėtiniai. Ties Viekšniais kelią Ventai užstoja galinga užtvanka. Prie jos rymo šimtametis vandens malūnas. Tai technikos paminklas. Seniūniją puošia ne tik Venta, bet ir netoliese į ją įsiliejanti Virvytė. Netoli jų santakos įrengta cementininkų poilsiavietė. Ant Virvytės kranto stūkso du seni Gyvolių piliakalniai. Už trejeto kilometrų žaliuojančiame Žibikų pušyne guli didžiulis akmuo, vadinamas Meilės, arba Juoduoju, akmeniu. Padavimas teigia, kad velnias gūdžią naktį nešęs šį akmenį padangėmis, ketindamas numesti ant Viekšnių bažnyčios. Tačiau jį benešant užgiedojęs gaidys, ir akmenį paskubom tekę numesti į mišką. Taip nelabasis padovanojo Viekšnių kraštui įdomų gamtos paminklą. Rytų pusėje Viekšnių seniūnija atsiremia į jau minėtąją Kamanų aukštapelkę. Jos pašonėje malonia vėsa gundo nedidukas Meižių ežerėlis. Netoliese ąžuoliniu kryžiumi paženklinta miškininko Kazimiero Daugirdo sodybos vieta Bugiai. Tarpukario metais čia dažnai buvodavo šeimininko dukra, būsimoji profesorė V. Daugirdaitė-Sruogienė su vyru, rašytoju Baliu Sruoga. Kairiajame Ventos krante iki Antrojo pasaulinio karo buvo gražus Santeklių dvaras, kurio visi 26 pastatai buvo mediniai. Šiame dvare gyvenusi tautodailininkė, talentinga audėja O. Bagnickaitė 1941 metais sovietinių okupantų buvo ištremta. Bolševikų talkininkai 1941 m. birželyje nužudė ilgametį Viekšnių kleboną kanauninką J. Navicką. Senose Viekšnių kapinėse palaidoti aviatorius A. Griškevičius, poetas L. Skabeika, profesorių Biržiškų, kompozitoriaus ir aktoriaus Kačinskų tėvai. O jaunoji šio krašto karta mokosi miestelio vidurinėje ir žemės ūkio mokyklose, pagrindinės mokyklos veikia Palnosų ir Kapėnų kaimuose.

2000 gegužės 1 d. Viekšnių seniūnija oficialiai prijungta prie Mažeikių rajono; seniūnas Antanas Kuodys, po jo - Aldonis Eselinas.

Seniūnai

  • Antanas Kuodys
  • Aldonis Eselinas
  • Kornelijus Kryžius, nuo 2011 m.

Seniūnaitijos

2009 m. sausio 1 d. sudarytos šios seniūnaitijos:

  • Viekšnių seniūnaitija. Priklauso Viekšnių miestas. Iš viso 2294 gyv.
  • Pakalupio seniūnaitija. Jai priklauso Fermos k., Pakalupio k., Pluogų k., Rekečių k. Iš viso 684 gyv.
  • Gyvolių seniūnaitija. Jai priklauso Gudų k., Gyvolių k., Pavirvytės k., Ramoniškės k., Skleipių k., Uogiškių k., Žalionės k. Iš viso 390 gyv.
  • Kapėnų seniūnaitija. Jai priklauso Boguslavos k., Birbiliškės k., Dauginėlių k., Degimų k., Dauginių k., Dargužiškių k., Kapėnų k., Nabuilių k., Savarinos k., Stočkų k., Tučių I k., Tučių II k. Iš viso 566 gyv.
  • Palnosų seniūnaitija. Jai prikalsuo Ašvėnų k., Dainorių k., Daubiškių k., Padvarių k., Palnosų k., Santeklių k. Iš viso 585 gyv.
  • Užventės seniūnaitija. Jai priklauso Čekų k., Kegrių k., Meškelių k., Svirkančių k., Užventės k., Žibikų k. Iš viso 738 gyv.

rašo:Šiandien su tokiu malonumu pesrkaičiau visą dienoraštį. Įdomu kaip Jums sekasi toliau įkvėpėt mane. Nors ir pati dabar mėginu mesti svorį maitindamasi kitaip. Tai su visais paklydimais vis tiek jau -4 kg per penkias savaites. Nebe daug liko iki tikslo dar tiek pat.Svarbiausia, kad pakeitus mitybą, keičiasi į gerąją pusę ne tik išvaizda, bet ir visa bendra savijauta.Parašykit kaip Jums sekasi

Verslo monės, ūkiai

  • R.Katkauskienės skerdykla
  • V.Mickevičienės kaimo turizmo sodyba
  • J.Balvočiūtės vaistažolių ūkis „Jadvygos žolės“
  • UAB „Viekšnių malūnas“
  • UAB „Western Fabrications“, kapėnų k.

Kultūros vertybės

Gamtos objektai

Kaimai

Išnykę kaimai

vejas galvoje rašo:Smagus ditairnseos, tiesiog spinduliuoja gera nuotaika ir ikvepia taip pat imtis rimtos savo valgymo prieziuros Man lygiai tokios pat problemos, kokios buvo ir jums su uzkandziavimu ir valgymu vakarais. Siemet nusprendziau iki vasaros atsikratyt tu 5 kg, o dar geriau visu 7 kg.

Nuorodos