Kazimiera Jundulaitė

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
(Nukreipta iš Jundulaitė Kazimiera)
Peršokti į: navigaciją, paieška
Kazimiera Jundulaitė

JUNDULAITĖ KAZIMIERA (g. 1921 Mažeikiuose), Mažeikių vidurinės mokyklos (dabar - M. Račkausko gimnazija) direktorė 1953-1961 m.

Gimė staliaus šeimoje. 1941 m. baigė Mažeikių gimnaziją, dirbo mokytoja Sedos vlsč. Dagių pradinėje mokykloje. 1945 m. įstojo į Vilniaus universiteto gamtos mokslų fakultetą, geografijos skyrių. 1950 m. baigė studijas ir mokytojavo Mažeikių darbininkų jaunimo vidurinėje mokykloje. 1953-1961 m. Mažeikių vidurinės mokyklos direktorė. Vėliau Mažeikių internatinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja.

Tai buvo asmenybė, aukštos moralės žmogus, pasirengęs padėti kiekvienam pagalbos reikalingam, labai mylintis savo mokinius. Direktore jai teko dirbti tuo laiku, kai zenitą pasiekė administratyvinis valdymo stilius, kada taip sunkiai buvo sprendžiami ūkiniai mokyklos klausimai. Ji per daug nesistengė įtikti valdžiai, nereikalavo, kad mokymo ir auklėjimo procese būtų besąlygiškai brukamas ateizmas. Kaip direktorė ji sugebėjo išlaikyti mokytojų pusiausvyrą, buvo visiems vienodai objektyvi ir teisinga, visiems vienodai reikli.