Antanas Kneita

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
Peršokti į: navigaciją, paieška

KNEITA ANTANAS (g. 1913-09-07 Juodeikėlių k. - m. 1998-10-24 Kaune, palaidotas Karmėlavos kapinėse), dimisijos kapitonas.

Baigė Kauno „Aušros" berniukų gimnaziją. 1936-09-15 baigus Karo mokyklą suteiktas pėstininkų jaunesniojo leitenanto laipsnis ir paskirtas į Priešlėktuvinės apsaugos rinktinę pasyvios apsaugos kuopos chemijos mokomojo būrio vadu. 1939-10-19 pakeltas į leitenantus. Per pirmąją okupaciją tarnavo Priešlėktuvinės apsaugos rinktinės priešcheminės apsaugos būrio vadu. Likviduojant Lietuvos kariuomenę 1940-10-03 paskirtas šaulių divizijos lengvosios artilerijos pulko chemijos tarnybos viršininku. 1941-06-14 suimtas Pabradės poligone, išvežtas į Norilską (Krasnojarsko kr.). 1942-09-05 SSRS NKVD Ypatingojo pasitarimo nuteistas 6 metams. 1947-06-14 paleistas pasiliko Sibire, dirbo geologinėje tarnyboje. 1954 m. grįžo į Lietuvą, iki 1985 m. dirbo pameistriu „Drobės" fabrike Kaune. 1991-11-22 pakeltas į dimisiojos kapitonus.

Šaltiniai

  • Lietuvos kariuomenės karininkai 1918-1953. - T. 4. - P.246-247.