Alfonsas Kazlauskas

Straipsnis iš MKE. Kopijuoti draudžiama.
Peršokti į: navigaciją, paieška

KAZLAUSKAS ALFONSAS (g. 1904-04-13 Sedoje - m. 1984-03-17 Kaune, palaidotas Romainių kapinėse), Lietuvos kariuomenės majoras.

Biografija

Baigė Telšių gimnaziją. 1924-10-05 įstojo į karo mokyklą. 1926-09-07 ją baigus (VIII laida) suteiktas artilerijos leitenanto laispnis ir paskirtas 3 artilerijos pulko 1 baterijos jaunesniuoju karininku, ėjo pulko adjutanto pareigas. 1928-09-01 paskritas II grupės orientacijos karininku prie Aukštųjų karininkų kursų. 1929-07-14 baigė trumpalaikius artilerijos kursus. 1929-11-23 pakeltas į vyr. leitenantus. 1930-12-10 paskirtas 2 baterijos vadu. 1931-01-01 pagal Karininkų laipsnių įstatymą laipsnis pakeltas į leitenanto. 1932-09-07 baigė Vytauto Didžiojo karininkų kursų Artilerijos skyrių (IV laida). 1934-11-23 pakeltas į kapitonus. 1935-07-20 perkeltas į Priešlėktuvinės apsaugos rinktinę, vėliau 1 zenitinės baterijos vadu. 1940-02-16 suteikjtas majoro laipsnis.

Sovietų Sąjungai okupuojant Lietuvą tarnavo PAR mokomosios baterijos vadu. Likviduojant Lietuvos kariuomenę 1940-10-03 paskirtas Raudonosios Armijos 29 ŠTK atskirojo zenitinės artilerijos diviziono štabo viršininku. 1941-06-14 suimtas, išvežtas į Norilsko lagerį (Krasnojarsko kr.). 1942-09-05 SSRS NKVD Ypatingojo pasitarimo nuteistas 8 metams. 1947-06-14 paleistas, grįžo į Lietuvą, trumpai gyveno Alytuje, Raudondvaryje, vėliau periskėlė į Vilkiją, dirbo Vykdomajame komitete. 1954 m. dirbo Panėvėžiuko plytų gamykloje. 1955 m. persikėlė į Kauną, dirbo „Dailės" kombinate medžio drožėju.

Apdovanojimai

1928 m. - Lietuvos nepriklausomybės medalis. 1938 m. - DLK Gedimino 4 laipsnio ordinas.

Šaltiniai

  • Lietuvos kariuomenės karininkai. 1918-1953 m. - T. 3. - P. 197.